Warsztaty Innova Med 09.06.2016

On maj 22, 2016, Posted by , In Wszystkie, With Możliwość komentowania Warsztaty Innova Med 09.06.2016 została wyłączona

Już niedługo odbędą się międzynarodowe targi medyczne INNOVA MED w Warszawie (09-10.06.2016). Jest to bardzo ciekawe wydarzenie, które jest skierowane do kadry zarządzającej, pielęgniarskiej i lekarskiej. Targi Innova Med to cykl tematycznych konferencji podzielonych na kilka paneli. Jest to 7 konferencji  dotyczących:

 1. Skutecznego Zarządzania Finansami Szpitala
 2. Telemedycyny
 3. Praw Pacjenta i Lekarza
 4. Innowacji
 5. Wymagań NFZ
 6. Controllingu
 7. Jakości

Podczas dwóch dni konferencji będzie możliwość uczestnictwa w praktycznych warsztatach.

LeanHospitals poprowadzi warsztat nr 5 dotyczący Zarządzania Ryzykiem Klinicznym. W ramach pakietu VIP zapraszamy wszystkie osoby zarządzające procesami w placówkach medycznych. Osoby zainteresowane bezpłatnym udziałem w warsztatach mogą przesłać informację na adres: biuro@leanhospitals.pl

1,5 godzinny warsztat skierowany jest do:

 • Lekarzy i pielęgniarek, opiekunów medycznych
 • Pełnomocników Systemów Zarządzania Jakością, Środowiskiem, Bezpieczeństwem Informacji
 • Menedżerów Ochrony Zdrowia
 • Osoby uczestniczące w Zespołach ds. zakażeń w szpitalach

Opis warsztatów dla uczestników: Ryzyko kliniczne jest ważnym elementem, który występuje w każdym procesie medycznym. W celu prawidłowej realizacji usług, utrzymania bezpieczeństwa na wysokim poziomie należy analizować procesy, ich ryzyko i podejmować działania, dzięki którym wzrośnie poziom jakości usług, bezpieczeństwa pacjenta i pracowników. Zapraszamy na praktyczne warsztaty szacowania ryzyka (na warsztatach zostaną również przedstawione rozwiązania dotyczące nowej wersji normy ISO 9001:2015 w aspekcie zarządzania ryzykiem). Nie zawsze placówka medyczna wyeliminuje ryzyko, co jeszcze może z nim zrobić? Dokonać transferu ryzyka, zaakceptować lub zminimalizować.

Proponujemy zabranie ze sobą listy problemów/ryzyk, jakie mogą wystąpić u Państwa w procesach. Proponujemy podzielenie się swoimi wątpliwościami, propozycjami usprawnienia procesów klinicznych na: skrzynka pomysłów 

 

AGENDA

 1. Co to jest ryzyko kliniczne?
 2. Jak szacować ryzyko kliniczne- praktyczne szacowanie na wybranym procesie.
 3. Narzędzia lean hospitals wykorzystywane do minimalizacji/zarządzania ryzykiem (diagram Ishikawy, wykres Pareto, 5Why, VSM,VM i inne)
 4. Plan działań dla procesu dotyczący zwiększenia poziomu bezpieczeństwa.
 5. Wyniki, omówienie modelu VOP-voice of patient, głos pacjenta.

 

LeanHospitals prowadzący projekty lean healthcare w Polsce i współpracując z ekspertami z USA zyskuje nie tylko doświadczenie, partnerów biznesowych lecz również praktyczną wiedzę, którą podzieli się na najbliższych warsztatach dotyczących zarządzania ryzykiem klinicznym.

Lean healthcare to nie tylko usprawnianie procesów, poszukiwanie marnotrawstwa ale przede wszystkim współpraca z personelem oraz poznawanie oczekiwań pacjentów. Dla LeanHospitals pacjent jest najważniejszy. Nie realizujemy projektów w 2 dni, stawiamy na długofalową współpracę i mentoring z naszymi klientami. Zmiana dokonuje się małymi krokami-kaizenowo. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o naszych projektach lub usługach odwiedź ofertę.

Jestesmy partnerem Międzynarodowych Targów Medycznych Innova Med.

MIEJSCE: Data Targów: 9 czerwiec 2016
Warszawa, Hotel GROMADA, ul. 17 stycznia 32
Godz: 17:00-18:30

Więcej tutaj.